Știri și evenimente

COMITETULUI LOCAL PENTRU SITUATII DE URGENTA
SAMBATA DE SUS
Din data de 12.03.2020SAMBATA DE SUS

In conformitate cu prevederile art. 24, 43 si urm. din OUG nr. 21/2004 privind sistemul national de management al situatiilor de urgenta si prevederile Dispozitiei M.A.I nr. 523/25.02.2020 referitoare la masurile necesare pentru gestionarea infectiilor cu coronavirus pe teritoriul Romaniei , Comitetul Local pentru Situatii de Urgenta Sambata de Sus a fost convocat de urgenta in data de 12.03.2020 orele 16.00 la sediul Primariei Comunei Sambata de Sus in vederea stabilirii masurilor necesar a fi adoptate in vederea prevenirii contactarii infectiei cu Coronavirus (COVID19) pe teritoriul UAT Comuna Sambata de Sus
Comitetul hotaraste urmatoarele:
1 Programul cu publicul al Institutiei Publice Primaria Comunei Sambata de Sus se reduce astfel:
- Luni de la ora 10.00 pana la ora 12.00
- Marti de la ora 10 pana la ora 12.00
- Miercuri de la ora 10.00 pana la ora 12.00
- Joi de la ora 09.00 pana la ora 11.00
- Vineri de la ora 09.00 pana la ora 11.00
2.Incepand cu data de 13.03.2020 accesul in Institutia Publica Primaria Sambata de Sus se limiteaza in afara situatiilor urgente , iar primirea eventualelor sesizari, cereri, etc se face folosind mijloace de comunicare electronice sau prin trimiterile postale
Adresa de e-mail :primariasambata@yahoo.com
Site Primarie : www primariasambatadesus.ro
Tel/fax :0368816325
Daca situatia o va impune se vor lua de indata si alte masuri in vederea iesirii din situatia de criza semnalata pe teritoariul UAT Comuna Sambata de Sus

INTRERUPERE FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA STATIUNEA CLIMATERICA SAMBATA

ANUNT NR 2641/02.07.2019

Intrerupere energie electrica

Urmare a adresei primite de catre Primaria Comunei Sambata de Sus , de la SDEE TRANSILVANIA SUD, va comunicam faptul ca in data de 09.07.2019 intre orele 9-14 va fi intrerupta frunizarea energiei electrice in Statiunea Climaterica Sambata de Sus- POMICOLA, conform documentului anexat .

Revizie la PTA 6

ANUNT NR 2604/27.06.2019

Intrerupere energie electica

Va comunicam faptul ca in data de 04.07.2019 intre orele 9-14 va fi intrerupta frunizarea energiei electrice in Statiunea Climaterica  Sambata de Sus, conform documentului anexat .

Revizie la PTA 5

Cu respect,

Primaria Comunei Sambata de Sus,

INTRERUPERE FURNIZARE ENERGIE ELECTRICA

Nr:2497/13.06.2019

ANUNT
Intrerupere energie electica

Urmare a adreselor primite de catre Primaria Comunei Sambata de Sus , inregistrate cu nr 2496/13.06.2019 si 2521/18.06.2019 de la SDEE TRANSILVANIA SUD, va comunicam faptul ca

JOI , in data de 20.06.2019 intre orele 13-17 se va intrerupe furnizarea energiei electrice in Sambata de Sus pe strazile- Principala ( cea de la Sambata de Jos, incepand cu numarul 1), Victoriei pana la vulcanizare la nr. 605, Savoiesti, Str Bisericii- revizie transfornator PTA 1.

Iar MARTI 25.06.2019 intre orele 9-14 va fi intrerupta furnizarea energiei electrice pt revizie la PTA 2 - Strada Lisei toata de la 290-179, Str.Voivodenilor, Morii,Unghiul Boieresc

Cu respect,
Primaria Comunei Sambata de Sus,

SĂRBĂTORI BINECUVÂNTATE!

Primăria și Consiliul Local Sâmbăta de Sus vă urează

SĂRBĂTORI FERICITE!

Cu ocazia Sfintelor Sărbători de Paști vă dorim multă sănătate, liniște suletească , înțelegere cu cei dragi și cât mai multe împliniri!

HRISTOS A ÎNVIAT!

Primar- VASILE ANDREAȘ

SĂRBĂTORI FERICITE ȘI LA MULTI ANI!

Fie ca Sărbătoarea Sfântă a Crăciunului să vă găsească în mijlocul celor dragi, să vă aducă liniște și fericire în suflet și în casă, iar Noul An să poarte cu sine gânduri curate de bunăstare, sănătate și prosperitate!

Crăciun Fericit și An Nou îmbelșugat!

Primar-Vasile Andreaș

SPECTACOL SĂRBĂTORI DE IARNĂ ȘI TRADIȚII LA SÂMBĂTA DE SUS

Avem deosebita plăcere de a vă invita să petrecem împreună a doua zi de Craciun la Caminul Cultural din Sâmbăta de Sus , incepând cu orele 19,00, alaturi de Corul și Ansamblul Fiii Brâncovenilor, Lorena și Radu Adam, Claudia și Florin Ionaș.

La multi ani , cu ocazia Zilei Nationale a Romaniei!

Centenarul este motiv de sărbătoare, dar și prilej de gândire pentru fiecare român de astăzi. In 2018 sărbătorim 100 de ani de la desăvârșirea statului național român, realizată prin Unirea provinciilor românești cu România. În acest an omagiem eroii neamului, toți cei care acum 100 de ani au contribuit la realizarea unirii tuturor românilor. Au reușit pentru că au acționat împreună. Moștenirea pe care ne-au lăsat-o, România Mare, este responsabilitatea noastră, a fiecaruia în parte.
Acum , la ceas de sărbătoare , vă propun un minut de tăcere, în care să ne reculegem pentru sacrificiul românilor de acum 100 de ani , dar și să ne întrebăm cu ce putem contribui ficare ca Romania Mea să devină Romania Noastră sau aici pe plan local, comuna mea să devină comuna noastră. Să nu lăsăm să ne dezbine, ceea ce ne desparte! Îndemn toți românii să fie mândrii de eroii noștri și să-i cinstească cu respectul pe care îl merită, iar noi, sâmbetenii să dăm mâna cu mană și împreună să facem din Sâmbăta de Sus, COMUNA NOASTRĂ!!!

La mulți ani, ROMÂNIA!
La mulți ani, ROMÂNI!