Știri și evenimente

JUDEȚUL BRAȘOV

A N U N Ț
În atenția cetățenilor din Comuna Sâmbăta de Sus

Primaria Comunei Sâmbăta de Sus vă invită miercuri 07.06.2017 la ora 11,00 la primărie în sala consiliului local să participați la o întâlnire de informare cu privire la proiectele care pot fi depuse de cetățeni pe Grupul de Actiune Locala Microregiunea Valea Sambetei și condițiile de finanțare a acestora.

Cu deosebit respect!

Conducerea Primăriei Sâmbăta de Sus

Informare MĂSURI DE MEDIU ȘI CLIMĂ

INFORMARE privind măsurile de mediu şi climă aplicate în anul 2017 pe terenurile agricole in link-ul de mai jos

CONCERT EXTRAORDINAR - ÎMPREUNĂ DE CRĂCIUN

Avem deosebita plăcere de a vă invita în data de 26.12.2016, ora 19,00 la Căminul Cultural Sâmbăta de Sus, la un concert extraordinar „Împreună de Crăciun".

Fie ca Sfintele Sărbători să vă găsescă  sănatoși și să petreceți cu voioșie și bucurie alături de cei dragi ,iar Anul Nou să vă aducă fericire , prosperitate și numai bucurii!

Cu deosebita consideratie,

Primăria Sâmbăta de Sus

Zilele Culturale Sambata de Sus

Avem deosebita plăcere de a vă invita în perioada 13-16.08.2016 la Zilele Culturale Sâmbăta de Sus, editia a II-a, avand ca locație Castelul Brâncoveanu din comuna noastră.
In ziua de luni  15.08.2016, începand cu ora 17.00, vă așteptam la un spectacol folcloric de exceptie.

Au castigat Premiul special al Muzeului Astra

Doamna Prof Adina Moldovan de la Scoala Gimnaziala Sambata de Sus , impreuna cu elevele scolii noastre au participat duminaica 26.06.2016 cu ocazia Sarbatorii Sanzienelor la un concurs de ie la Muzeulu Satului din Sibiu si au castigat un premiu special din partea muzeului.

Felicitari!!!

Darul lor este nemasurabil: vor crea un dictionar de motive tesute pe ia de Sâmbătă de Sus. Darul Muzeului ASTRA: publicarea acestui dictionar. Mirela Cretu, directorul Muzeelor Pavilionar a facut acest anunt emotionant la categoria Premiul special al Muzeului ASTRA.

Urari de bine in prag de primavara!

Un gand frumos si un zambet din tot sufletul, un martisor care sa va aduca in suflet primavara!

Cu respect,

Primar Vasile Andreas

Gal Microregiunea Valea Sambetei-  întâlnirea publica pentru stabilirea prioritatilor care vor fi incluse în Strategia de Dezvoltare Locala 2014-2020.

Gal Microregiunea Valea Sambetei- întâlnirea publica pentru stabilirea prioritatilor care vor fi incluse în Strategia de Dezvoltare Locala 2014-2020.

ANUNT

Primaria Comunei Sambata de Sus va anunta urmatoarele:

În data de 09 februarie 2016 , GAL Microregiunea Valea Sambetei organizează întâlnirea publica pentru stabilirea prioritatilor care vor fi incluse în Strategia de Dezvoltare Locala 2014-2020.
Asteptam pe toti cei interesati de accesarea fondurilor europene nerambursabile.

Intalnirea va avea loc la sediul Primariei Sambata de Sus , in sala de sedinte a Consiliului Local, marti 09.02.2016 la ora 14.00

Balul sambetenilor

Primăria Comunei Sâmbăta de Sus organizează Balul sâmbetenilor

Sâmbătă 20 februarie 2016 incepand cu ora 20.00 la Căminul Cultural din localitate.

Ĩnscrieri şi relaţii la  Anca Antinie

Termenul limită pentru înscrieri - 18 februarie 2016

Vă aşteptăm cu drag!

Zilele culturale Constantin Brancoveanu -Sambata de Sus

Primăria Comunei Sâmbăta de Sus si Consiliul Local al Comunei Sâmbăta de Sus

Vă invită în perioada 10-16 august 2015 la "Zilele Culturale Constantin Brâncoveanu - Sâmbăta de Sus". Agenda evenimentului cuprinde expoziţii şi simpozioane pe teme culturale şi etnografice, filme, spectacol, târg de produse tradiţionale şi multe alte surprize. În cadrul evenimentului cultural în data de 15.08.2015 pe platoul Complexului Turistic Sâmbăta de Sus, începand cu ora 16.00 va fi organizat şi un spectacol artistic susţinut de interpreţi consacraţi de muzică populară şi uşoară.

Programul evenimentului in gasiti atasat.